Szybki deser z galaretki – tylko 3 składniki!

deser z galaretki

Desery to najprzyjemniejsze momenty posiłków, na które zawsze czekamy z niecierpliwością. Macie ochotę na pyszny i szybki deser z galaretki? Mam propozycję na bardzo smaczny i efektowny smakołyk, którym możecie rozpieścić swoich bliskich. Bardzo prosty i pyszny deser z galaretką i śmietaną, a co najważniejsze tylko z 3 składników, bo wedle uznania cukier można pominąć. Gorąco polecam.

Szybki deser z galaretki – Składniki:

  • około 10 truskawek
  • 1 opakowanie cukru waniliowego
  • 330 ml śmietany kremówki
  • 2 truskawkowe galaretki

Szybki deser z galaretki i bitej śmietany – Wykonanie:

  1. Zagotowujemy wodę. Odmierzamy 900 ml wrzątku i rozpuszczamy galaretki truskawkowe. Odstawiamy do ostudzenia. Truskawki przekrawamy na pół i wycinamy z nich serduszka nożem lub specjalną foremką.
  2. Pucharki,do których będziemy wlewać galaretkę wkładamy do większego naczynia np.garnka, ustawiając pod skosem. Pucharki napełniamy paroma truskawkami i nalewamy do połowy galaretkę. Następnie delikatnie przekładamy do lodówki,aby galaretka stężała.
  3. Śmietankę kremówkę z cukrem waniliowym ubijamy na sztywno. Jak tylko galaretka stężeje napełniamy pucharki bitą śmietaną. Na wierzchu dekorujemy serduszkami z truskawek. Do dekoracji użyłam też kupionych żelowych malinek.
szybki deser z galaretki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *