Szybkie domowe chipsy

domowe chipsy

Chipsy to jedno z ulubionych dań dzieci i dorosłych. Są chrupiące, pyszne w smaku do tego bardzo łatwo dostępne i silnie uzależniające. Kto nie miał tak, że otworzył wielką paczkę chipsów i jadł tak długo, aż zobaczył dno tej paczki? 😉 Chipsy ze sklepu są bardzo niezdrowe, mają dużą ilość bardzo niezdrowych tłuszczy, soli, smażone są na głębokim oleju przez co są bardzo kaloryczne. Alternatywą są szybkie domowe chipsy, które wykonasz z ziemniaków w maksymalnie 20 minut wliczając w to czas pieczenia!

Szybkie domowe chipsy do zdrowa alternatywa dla sklepowych chipsów. Przygotowuje się je błyskawicznie, są niskokaloryczne, nie mają sztucznych dodatków, składają się z kilku składników, które na pewno masz w domu. Koniecznie przygotuj szybkie domowe chipsy u siebie w domu.

Szybkie domowe chipsy – Składniki:

  • 4 spore ziemniaki bądź 8 mniejszych
  • oliwa z oliwek bądź olej
  • łyżeczka soli
  • suszone zioła – np. zioła prowansalskie, oregano, tymianek

Szybkie domowe chipsy – Wykonanie:

Jeśli masz młode ziemniaki to umyj je dokładnie, wytnij ewentualne czarne plamki, przetrzyj szczoteczką, nie musisz usuwać skórki. Jeśli masz starsze ziemniaki obierz je dokładnie ze skórki.

Ziemniaki na chipsy muszą być pokrojone jak najbardziej cienko. Jeśli masz tarkę bądź maszynkę do krojenia na plastry, to pokrój ziemniaki na około 1 mm kawałki. Jeśli nie masz narzędzia do krojenia to pokrój ziemniaki za pomocą bardzo ostrego nożna na jak najcieńsze plasterki. Wszystkie plasterki powinny być mniej więcej tej samej grubości.

Ziemniaki pozostaw na kilka minut w misce, by trochę ociekły, następnie wytrzyj je dokładnie, posyp solą i przyprawami, polej olejem.

Na blaszkę wyłóż papier do pieczenia. Układaj ziemniaki jeden koło drugiego, tak aby nie stykały się ze sobą.

Rozgrzej piekarnik między 220 a 250 stopni C, w zależności jakie grube są chipsy, im grubsze tym potrzeba jest wyższa temperatura. Piecz na termoobiegu koło 10 minut do momentu, aż domowe chipsy będą odpowiednio zarumienione.

Po wyciągnięciu blaszki z piekarnika pozostaw ją na kilka minut, chipsy będą bardziej chrupiące i łatwiej będzie je zdjąć z blaszki.

Smacznego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *